minimal4design

Trendy vianočné dekorácie

unsplash.com

V pozadí hrá vianočná hudba a púšťame sa do jednych z najobľúbenejších sezónnych rituálov – navodeniu vianočnej atmosféry zdobením našich domovov stromčekmi, girlandami a trblietavými svetielkami. K tradičným ozdobám pridávame aj ozdoby z recyklovateľných materiálov.

V posledných rokoch pandémia zmenila spôsob, akým vítame túto sezónu a zdobíme. Mnohí dnes namiesto červených a zelených dekorácií volia zábavné, netradičné ozdoby. Niektorí z nás siahnu po vintage vianočnej dekorácii a retro-inšpirovanými detailami, aby si navodili nostalgiu starých časov.

Ale z ktoré z nich sú najväčším trendom tejto zimy?  Zostavili sme pre vás najobľúbenejšie sviatočné nápady. Nechajte sa inšpirovať.

Udržateľný dekor

Za posledných päť rokov sa ekologické vianočné ozdoby stali čoraz obľúbenejšími. Nech je tento rok rokom, kedy sa ekologické vianočné ozdoby skutočne stanú stredobodom výzdoby.

Tento ekologický prístup kladie dôraz na opakovane použiteľné dekorácie a papierové vianočné ozdoby. Či už sú to vianočné stromčeky z papiera, papierové hviezdy alebo reťaze, pravdepodobne budú zdobiť naše stromčeky alebo z nich vytvoríme nápadné kreácie na sviatočnom stole.

westwing.sk

Papierové ozdoby sú naozaj výbornou voľbou, keďže predstavujú nielen ekologické, ale aj zábavné a ľahko vyrobiteľné trendy zdobenia.

Tip: namiesto baliaceho papiera, ktorý sa často nedá recyklovať, investujte do opätovne použiteľných látkových darčekových obalov alebo látkových darčekových tašiek, aby ste boli štýloví a zároveň pomohli životnému prostrediu.

istockphoto.com

Biele vianočné stromčeky

Túto sezónu dominujú sociálnym platformám biele “zasnežené” vianočné stromčeky. Takže, uvoľnite miesto, evergreeny! Biely podklad nechá vyniknúť vašim ozdobám, či už si vyberiete priamo biely stromček alebo zelený so zasneženým vzhľadom. Tento typ vianočného stromčeka môžete použiť na vytvorenie atmosféry v rustikálnom štýle  alebo ho dozdobiť farebnými žiarivými ozdobami, keďže dobre dopĺňa akúkoľvek farebnú schému.

Zasnežte aj ten váš a vychutnajte si pravú zimnú atmosféru vo vašej obývačke.

Tradičná červená a zlatá

V neposlednom rade sme svedkami návratu aj k tradičným dekoráciám. Červenou a zlatou nemôžete nič pokaziť.  Táto kombinácia je kráľovnou klasickej sviatočnej estetiky, ktorá vykúzli tradičné Vianoce.

Najlepšie na červeno-zlatom trende je, že sa hodí ku každému štýlu, či už ide o honosný maximalistický dekor inšpirovaný zlatou érou Hollywoodu alebo vintage zdobenie, ktoré navodzuje útulnosť a nostalgiu. Červená je fantastická doplnková farba dekorácií, pretože vynikne na zeleni vianočného stromčeka. Zlatá vyjadruje pocit vznešenosti a bohatstva a zároveň vzdáva hold Vianociam.

zarahome.com

Výzdoba plná pôvabu

Vytvorte dramatickosť a bohatstvo éry 20. rokov. Zahaľte svoj domov na sviatočnú sezónu do magického lesku. Predstavte si žiarivé kryštály a metalické farby v kombinácii s tmavomodrou doplnenou ďalšími odtieňmi modrej. Skombinujte s perím, aby ste dosiahli výrazný vzhľad v štýle Art Deco. Premeňte svoju obývačku na teplý a elegantný priestor.

dobbies.com
johnlewis.com

Útulná estetika

Keďže v našich domovoch trávime veľa času, vypláca sa staviť na príjemnú a útulnú atmosféru. Tá v neposlednom rade ovplyvňuje sviatočnú náladu a výzdobu. Udržateľný život je o pohybe správnym tempom. Tento trend kladie dôraz na to, aby ste veci robili lepšie – nie rýchlejšie – a zároveň si doprajete čas na veci, ktoré sú pre vás najdôležitejšie.

P.S. Nezabudnite na ľanový obrus, aby ste zdôraznili nenútenosť útulnej estetiky.

 

Erika Csuportova

Zdielať:

Share on pinterest
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin